Minnesota Mixed Champions

Font Size

Layout

Menu Style

Cpanel

Minnesota Mixed Champions

2014

Bemiji:  Randy Baird, Hope Baird, Chase Jackson, Sarah Lehman

2013

Duluth:  Andy Jukich, Norma O'Leary, Josh Bahr, Mary Shields

2012

Duluth:  Andy Jukich, Jill Hansen, Duane Ratan, Mary Shields - (Bronze)

2011

Duluth: Andy Jukich, Norma O'Leary, Phil DeVore, Elizabeth Busche

2010

Duluth: Dave Running, Norma O'Leary, Ron Gervais, Pam Cavers

2009

SPCC: Pete Stolt, Marureen Stolt, Tim Jeanetta, Brenda Jeanetta

2008

SPCC: Pete Stolt, Marureen Stolt, Tim Jeanetta, Margeaux Ackerman

2007

Two Harbors: Ron Gervais, Norma O'Leary, Mike O'Leary, Pam Cavers

2006

Curl Mesabi: Dennis Jorgensen, Chris Mikulich, Mark Mikulich, Kaye Jorgensen

2005

SPCC: Jeremy Sigel, Theresa Faltesak, Dan Metcalf, Jodi Sigel

2004

Bemidji: Quentin Way, Cassie Johnson, Nathaniel Haskell, Jamie Johnson

2003

Mankato: Todd Birr, Nichole Rheaume, Kevin Birr, Kim Rheaume
Semi-Finalist, 7-3

2002

Duluth: Tyler George, Shellan Reed, Gary Luke, Patti Luke
Runners Up, 9-2

2001

Duluth: Tim Wright, Amy Wright, Ryan Larson, Amy Becher
Runner Up, 8-1

2000

Mankato: Todd Birr, Linda Shimmin, Kevin Birr, Trixie Christensen
Runner Up, 8-1

1999

Hibbing: Joh Rice, Geogene Glumack, Jeff Shapiro, Debbie Shapiro
3-6

1998

Bemidji: Matt Stevens, Kari Erickson, Mark Lafond, Linda Lafond
4-5

1997

Mankato: Mitch Thielges, Kathy Thielges, Kevin Vetter, Julie Vetter
2-7

1996

Bemidji: Eric Fenson, Kari Erickson, Matt Stevens, Heidi Fenson
Semi-Finalist, 8-1

1995

Mapleton: Tim Solie, Betty Minkel, Randy Cummings, Lee Solie
4-5

1994

Hibbing: Andy Borland, Liz Johnson, Tim Johnson, Jean Borland
National Champions, 6-3

1993

Hibbing: Andy Borland, Liz Johnson, Tim Johnson, Jean Borland
5-4

1992

Hibbing: Andy Borland, Liz Johnson, Tim Johnson, Jean Borland
National Champions

1991

Hibbing: Bob Magie III, Marilyn Magie, Ross Litman, Jan Zugich

1990

Duluth: Bob Magie III, Marilyn Magie, Ross Litman, Jan Zugich

1989

Duluth: Lee Leksell, Kelly Sieger, Kevin Stevens, Bonnie Leksell
National Champions, 6-3

1988

Cambridge: Kevin Sjodin, Kim Sjodin, Brian West, Jill West
2-7

1987

Duluth: Sam Perrella, Amy Hatten, Ross Litman, Kelly Sieger
Semi-Finalist, 7-2

1986

Hibbing: Paul Pustovar, Cheryl Lund, Gary Kleffman, Crol Meneley

1985

Duluth: Lee Leksell, Terri Leksell, Ross Litman, Kelly Sieger
6-3

1984

Virgina: Craig Polski, Karen Polski, Georgan Newmann, Milan Luzaich
6-3

1983

Duluth: Dan O'Leary, Bonnie Mills, Tom George, Chris George
6-3

1982

Bemidji: Mark Haluptzok, Liz Johnson, Tim Johnson, Mary Jo Roufs
National Champions, 7-2

1981

Eveleth: Glen Isaacson, Donna Isaacson, Butch Rojeski,  Bonnie Rojeski

1980

Bemidji: Mark Haluptzok, Liz Johnson, Tim Johnson, Mary Jo Roufs
Champions

1979

St. Paul: Larry Barott, Jill Paaso, Curt Brundies, Myke Rachu
6-5

1978

Two Harbors: Jim Osbakken, Carol Gervais, Ron Gervais, Valerie Osbakken

1977

Two Harbors: Jim Osbakken, Carol Gervais, Ron Gervais, Valerie Osbakken

1976

Eveleth: Harlen Carlson, Ruth Carlson, Fred Leas, Valerie Osbakken

1974

Two Harbors: Ron Gervais, Carol Gervais, Don Miller, Bonnie Miller
4-3

1972

Bob Maes, Marj Overmyer, Con Birr, Marlene Ganske

1971

Hugh Polski, Dorothy Polski, Bill Ketola, Judy Ketola

1970

Dick Bartholomew, Jean Bartholomew, Elaine Edwards, Derald Edwards

1969

Andy Cook, Barbara Cook, Pat DeGrace, Jeanne DeGrace

1968

Ken Koppy,Ginny Edgerton, Jack Edgerton, Jen Koppy

1967

Jay Thorseth, Tip Peterson, Bob Madsen, Bernice Thorseth

1966

Dick Egge, Fran Egge, Ed Stavnes, Kathy Stavnes